Афіцыйны сайт

Дзяржаўная ўстанова культуры Свіслацкі раённы цэнтр культуры і народнай творчасці

Дзяржаўная ўстанова культуры «Свіслацкі раённы цэнтр культуры і народнай творчасці»
Адміністрацыйна-кіраўніцкі персанал
Дырэктар – Мацкевіч Таццяна Леанідаўна
Намеснік дырэктара па асноўнай працы – Градава Аляксандра Аляксандраўна
Намеснік дырэктара па культурна-масавай працы – Дзянісава Святлана Паўлаўна
Час працы: панядзелак-пятніца 8.00 – 13.00, 14.00 – 17.00
Выхадныя дні: субота, нядзеля
Тэлефон: 8(01513)7-02-57
E-mail: rdk-svisloch@tut.by
Аддзел па развіцці народнай творчасці
Адрас: 231969 г. Гродзенская вобласць
г. Свіслач, вул. Першамайская, 4
Загадчык аддзела – Вярбіцкая Таццяна Мікалаеўна     
Час працы: панядзелак-пятніца 8.00 – 13.00, 14.00 – 17.00
Выхадныя дні: субота, нядзеля
Тэлефон: 8(01513)3-34-82
E-mail: rmcsvisloch@mail.ru
Аддзел па правядзенні культурных мерапрыемстваў і кінаабслугоўвання насельніцтва
Адрас: 231969 г. Гродзенская вобласць
г. Свіслач, вул. Першамайская, 4
Загадчык аддзела – Гутар Ірына Сцяпанаўна
Час працы: панядзелак-пятніца 8.00 – 13.00, 14.00 – 17.00
Выхадныя дні: субота, нядзеля
Тэлефон: 8(01513)7-02-58
E-mail: rdk-svisloch@tut.by
Сектар па матэрыяльна-тэхнічным забеспячэнні
Адрас: 231969 г. Гродзенская вобласць
г. Свіслач, вул. Першамайская, 4
Загадчык сектарам – Аўтух Віктар Барысавіч
Час працы: панядзелак-пятніца 8.00 – 13.00, 14.00 – 17.00
Выхадныя дні: субота, нядзеля
Тэлефон: 8(01513)3-41-53
Аддзел рамёстваў і традыцыйнай культуры
Адрас: 231969 г. Гродзенская вобласць
Свіслач, ул Першамайская, 4
Загадчык аддзела – Васілька Аксана Мікалаеўна
Час працы: панядзелак-пятніца 8.00 – 13.00, 14.00 – 17.00
Выхадныя дні: субота, нядзеля
Тэлефон: 8(01513)3-41-53       

Сектар па працы з дзецьмі і моладдзю
Адрас: 231969 Гродзенская вобласць,
г.Свіслач, вул. Мяльнова, 7
Загадчык сектарам – Швяцоў Ігар Уладзіміравіч
Час працы: панядзелак, серада, чацвер, субота, нядзеля 11.00 – 14.00, 15.00 – 19.00;
пятніца: 11.00 – 14.00, 15.00 – 20.00
Выхадны дзень: аўторак
Тэлефон:8(01513)3-35-33
Сектар культуры і вольнага часу ў аграгарадку Поразава
Адрас: 231982 Гродзенская вобласць, Свіслацкі раён,
г.п.Поразава, вул. Леніна, 22
Загадчык сектарам – Андрушка Алена Уладзіміраўна
Час працы: серада-пятніца, нядзеля 10.00 – 13.00, 14.00 – 19.00
субота: 13.00 – 17.00, 18.00 – 22.00
Выхадныя дні: панядзелак, аўторак
Тэлефон: 8(01513)2-01-49
E-mail: ms.llevonchuk@mail.ru

Сектар культуры і вольнага часу ў аграгарадку Грынкі
Адрас: 231962, Гродзенская вобласць, Свіслацкі раён, в. Грынкі
Загадчык сектарам – Самалевіч Марыя Мікалаеўна 
Час працы: серада-пятніца, нядзеля 10.00 – 13.00, 14.00 – 19.00
субота: 13.00 – 17.00, 18.00 – 22.00
Выхадныя дні: панядзелак, аўторак
Тэлефон: 8(01513)2-27-40
E-mail: msamolevich60@mail.ru

Сектар культуры і вольнага часу ў аграгарадку Пацуі
Адрас: 231967,  Гродзенская вобласць, Свіслацкі раён, в. Пацуі
Загаднік сектарам – Лукашэвіч Святлана Мікалаеўна 
Час працы: серада - пятніца, нядзеля: 10.00 – 13.00, 14.00 – 19.00
субота: 13.00 – 17.00, 18.00 – 22.00
Выхадныя дні: панядзелак, аўторак
Тэлефон: 8(01513)2-45-47
E-mail: pacyi.sektor.kyltyra@mail.ru

Сельскіфіліял-клубаграгарадкаНязбодзічы
Адрас: 231965 Гродзенская вобласць, Свіслацкі раён, в. Нязбодзічы
Загадчык філіялам – Філіновіч Таццяна Міхайлаўна
Час працы: серада-пятніца, нядзеля: 10.00 – 13.00, 14.00 – 19.00
субота: 13.00 – 17.00, 18.00 – 22.00
Выхадныя дні: панядзелак,  аўторак
Тэлефон: 8(01513)2-11-19
E-mail: tfilinovich@mail.ru

Сельскі філіял-клуб аграгарадка Дабраволя
Адрас: 231963 Гродзенская вобласць, Свіслацкі раён, в. Дабраволя
Загадчык філіялам – Ярашэвіч Таццяна Фёдараўна
Час працы: серада-пятніца, нядзеля: 10.00 – 13.00, 16.00 – 19.00
субота: 15.00 – 17.00, 18.00 – 22.00
Выхадныя дні: панядзелак, аўторак
Тэлефон: 8(01513)2-85-24 
E-mail: yanus-irina@mail.ru

Сельскі філіял-клуб аграгарадка Новы Двор
Адрас: 231983 Гродзенская вобласць, Свіслацкі раён, в. Новы Двор
Загадчык філіялам – Штоп Ядвіга Іосіфаўна
Час працы: серада-пятніца, нядзеля 10.00 – 13.00, 14.00 – 19.00
субота 13.00 – 17.00, 18.00 – 22.00
Выхадныя дні: панядзелак, аўторак
Тэлефон:8(01513)2-23-89
E-mail: dvorklub@mail.ru

Сельскі філіял-клуб аграгарадка Ханявічы
Адрас: 231985 Гродзенская вобласць, Свіслацкі раён, в.Ханявічы
Загадчык філіялам – Пісар Алена Іосіфаўна
Час працы:  серада-пятніца, нядзеля 10.00 – 13.00, 14.00 – 19.00
субота 13.00 – 17.00, 18.00 – 22.00
Выхадныя дні: панядзелак, аўторак
Тэлефон:8(01513)2-36-44
E-mail: madam.pisar@mail.ru

Сельскіфіліял-клубаграгарадкаКорнадзь 
Адрас: 231988 Гродзенская вобласць, Свіслацкі раён, в.Корнадзь
Загадчык філіялам – Кулініч Аксана Аляксандраўна
Час працы: серада-пятніца, нядзеля 10.00 – 13.00, 14.00 – 19.00
субота 13.00 – 17.00, 18.00 – 22.00
Выходныя дні: панядзелак, аўторак
Тэлефон: 8(01513)2-52-37
E-mail: borontsevich.dk@mail.ru

Сельскі філіял Дом рамёстваў в. Сакольнікі
Адрас: 231980 Гродзенская вобласць, Свіслацкі раён, в. Сакольнікі
Загадчык філіялам – Сыраежка Жанна Тадэвушаўна
Час працы: серада-нядзеля 10.00 – 13.00, 14.00 -19.00
Выходныя дні: панядзелак, аўторак
Тэлефон: 8(01513)2-76-28
E-mail: sokolnikskiysdr@mail.ru

Сельскі філіял-клуб аграгарадка Вердамічы
Адрас: 231972 Гродзенская вобласць, Свіслацкі раён, в.Вердамічы
Загадчык філіялам – Чмак Алена Юр'еўна
Час працы:  серада-пятніца, нядзеля 10.00 – 13.00, 14.00 – 19.00
субота 13.00 – 17.00, 18.00 – 22.00
Выхадныя дні: панядзелак, аўторак.
E-mail: chmak.elena@mail.ru

Сельскі філіял-клуб аграгарадка Вялікае Сяло
Адрас: 231971 Гродзенская вобласць, Свіслацкі раён, в. Вялікае Сяло
Загадчык філіялам – Мартынавіч Святлана Мікалаеўна
Час працы:  серада-пятніца, нядзеля 10.00 – 13.00, 14.00 – 19.00
субота 13.00 – 17.00, 18.00 – 22.00
Выхадныя дні: панядзелак, аўторак
Тэлефон: 8(01513)2-56-04
E-mail: sk.velikoselsky@yandex.by

Сельскіфіліял-клубаграгарадкаЦіхаволя
Адрас: 231964  Гродзенская вобласць, Свіслацкі раён, в. Ціхаволя
Загадчык філіялам – Казакевіч Таццяна Мікалаеўна
Час працы:  серада-пятніца, нядзеля 10.00 – 13.00, 14.00 – 19.00
субота 13.00 – 17.00, 18.00 – 22.00
Выходныя дні: панядзелак, аўторак
Тэлефон: 8(01513)2-82-23
E-mail: tichovolya@bk.ru

Асноўныя кірункі дзейнасці:
- Рэалізацыя дзяржаўнай культурнай палітыкі з улікам мясцовых умоў, асаблівасцяў і традыцый;
- Стварэнне ўмоў для актыўнай культурнай дзейнасці насельніцтва;
- Арганізацыя працы калектываў аматарскай творчасці, клубных фарміраванняў;
- Правядзенне масавых тэатралізаваных свят і прадстаўленняў, народных абрадаў у адпаведнасці з мясцовымі традыцыямі;
- Ажыццяўленне дзейнасці, што прыносіць прыбытак у адпаведнасці з заканадаўствам Рэспублікі Беларусь.
Клубныя фармаванні
- Вакальна-харавы жанр – 22
- Тэатральна-драматычны жанр – 5
- Інструментальны жанр – 3
- Харэаграфічны жанр – 3
- Фізкультурна-аздараўленчыя – 4
- Аматарскія аб'яднанні – 43
- Гурткі, курсы пэўных ведаў і навыкаў – 19
Спіс платных паслуг дзяржаўнай установай культуры «Свіслацкі цэнтр культуры і народнай творчасці»
Арэнда стала для рускага більярда  (1 гадзіна)
Відэагульні «Playstation 3» (30 хвіл.)
Заняткі ў гуртку  «Жар-птушка»
Заняткі ў гуртку “Плецяные цуды”
Заняткі ў гуртку «Асілак»
Заняткі ў гуртку «Ласкуток»
Заняткі ў гуртку «Рукатворныя мелодыі»
Занятку ў гуртку «Традыцыйны роспіс»
Заняткі ў гуртку «Чароўная гліна»
Заняткі ў гуртку каратэ-до (4 гадзіны ў тыдзень)
Заняткі ў гуртку мадэлявання кройкі і шыцця «Мастерица»
Занятку ў гуртку фітнэсу і аздараўленчай аэробікі «Грацыя»
Музычна-песеннае суправаджэнне вяселля
Навагодняе віншаванне для арганізацый (1 гадзіна)
Навагодняе віншаванне на хаце (1 гадзіна)
Арганізацыя і правядзенне вечара адпачынку (4 гадзіны)
Арганізацыя і правядзенне вечара адпачынку для дарослых (працягласць 4 ч)
Арганізацыя і правядзенне вечара адпачынку для дзяцей
Арганізацыя і правядзенне дзіцячага Дня нараджэння
Арганізацыя і правядзенне гульнёва-танцавальнага вечара для дзяцей (4 гадзіны)
Арганізацыя і правядзенне канцэртнай праграмы «Звездное шоу»
Арганізацыя і правядзенне канцэртаў (працягласць 1 гадзіна)
Арганізацыя і правядзенне навагодняга танцавальна-забаўляльнага вечара
Арганізацыя і правядзенне танцавальнага вечара
Арганізацыя і правядзенне танцавальнага вечара для дзяцей
Арганізацыя і правядзенне танцавальна-інфармацыйнага вечара
Арганізацыя і правядзенне танцавальна-забаўляльнага вечара (4 гадзіны)
Арганізацыя і правядзенне шоу-праграмы (працягласць 1 гадзіна)
Арганізацыя музычна-песеннага суправаджэнні
Віншаванне юбіляраў на хаце (1 гадзіна)
Паказ спектакляў (працягласць 1 гадзіна)
Карыстанне атракцыёнам «Арлекин»
Карыстанне атракцыёнам «Батут с сеткой для прыжков»
Карыстанне атракцыёнам «Мега горка»
Карыстанне надзіманым атракцыёнам «Батут з горкай»
Карыстанне надзіманым атракцыёнам «Веселый малыш»
Карыстанне спартова-гульнявым атракцыёнам «Настольны футбол»
Карыстанне спартова-гульнявым атракцыёнам «Цитадель»
Карыстанне сцэнічнымі касцюмамі для прыватных асоб і арганізацый (касцюм/1 сут.)
Правядзенне відэасеанса для дарослых
Правядзенне відэасеанса для дзяцей
Правядзенне выставы-продажу рамеснай прадукцыі
Правядзенне гульні-конкурсу «Сувенирная лавка»
Правядзенне канцэртнай праграмы (10 хвіл.)
Правядзенне навагодняга дзіцячага ранішніка для арганізацый
Правядзенне навагодняга агеньчыка для арганізацый
Правядзенне вясельнага абраду «Встреча молодоженов у ЗАГСа»
Правядзенне вясельнага абраду «Отправление невесты из дома»
Правядзенне спектакля-лірычнай камедыі
Правядзенне тэматычных майстар-класаў па народных рамёствах (групавыя – 6 чал.)
Правядзенне тэматычных майстар-класаў па народных рамёствах (індывідуальныя)

Народныя і ўзорныя калектывы

- народны хор ветэранаў працы «Сузор’е»

- народны фальклорны калектыў «Крынічанька»
- народны тэатр «Памфлет»
- узорны танцавальны калектыў «Усмешка»
- народны тэатр эстрадных мініяцюр «Суперстар»
- народны тэатр гульні «Вясёлы дворык»

- народны ансамбль народных інструментаў «Вянок»

- народны тэатр-студыя гульні «Карагод»
- народны ансамбль музыкі і песні «Пушчанскія напевы»